Askeri ve ticari tip aydınlatma cihazları tasarım, üretim ve doğrulaması

 

Mylaser Ltd. Şti., 2010 yılından bu yana “Askeri Tip Aydınlatma Sistemleri”ne yönelik olarak yürütülen geliştirme çalışmaları kapsamında; uzun ömrü, düşük güç sarfiyatı, ömür döngüsü maliyet avantajları nedeniyle “LED” teknolojisi uygulamaları üzerinde yoğunlaşmıştır.

 

Spesifik askeri tip aydınlatma cihazı ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar kapsamında askeri standartlara uygun özgün ürünler geliştirilmiş, 9 farklı cihaz kalifikasyonlarla zırhlı kara araçlarının envanterine girmiştir.

Havacılık alanında ise PAR46 tipi lambalara muadil LED tabanlı Arama Lambası ve İniş Lambası kalifiye edilmiş, EASA sertifikasyonu sürecindedir.

 

Sınır güvenliği ve kritik öneme sahip sabit platformlarda kullanılmak üzere zoom özellikli bir arama lambası tasarlanmış ve yüksek verimlilik çözümü ile patent başvurusu gerçekleştirilmiştir. Kızılötesi aydınlatma alanında ise ultra-dar hüzmeli IR Projektör geliştirilmiştir ve bir FOD Tespit Sisteminin kamerasıyla entegre olarak havalimanlarında kullanılmaktadır.

 

Ayrıca medikal alanda gerçekleştirilen “Ameliyat Lambası” projesi kapsamında, üretim maliyetlerine olumlu etkisi olacak bir opto-mekanik yöntem geliştirilmiş ve patent başvurusu yapılmıştır.